Szemerey Samu államtitkár lett az országos főépítész
Közzétéve: 2026.06.09. 17:25 | Utolsó frissítés: 2026.06.09. 17:28
Vitézy Dávid a pünkösdi hétvégén hozta nyilvánosságra, hogy az elismert szakembernek számító Szemerey Samu lett a Közlekedési és Beruházási Minisztérium építészeti és magasépítési beruházásokért felelős államtitkára. A 2026. június 5-én megjelent Hivatalos Értesítőből derült ki, hogy a miniszter az országos főépítészi feladatok ellátásával is az építészeti államtitkárt bízta meg. A miniszteri utasítás egyidejűleg hatályon kívül helyezte Lánszki Regő, korábbi államtitkár kijelöléséről szóló 2022. évi döntést. Jelen cikkből megismerhető az országos főépítész feladatköre is.
Részletek »

Előfizetés